Posiadasz samochód marki Toyota? Serwis Twojego auta to kluczowa kwestia

Czy znasz to przysłowie, „jak dbasz tak masz”? W czterech słowach ukryte jest niesamowite znaczenie tego, jak ważnym jest, by umiejętnie dbać o to, co już posiadamy, by tego nie stracić. Ta zasada świetnie sprawdza się także  w przypadku, kiedy posiadasz auto. Dobrze zadbany samochód może jeździć długie lata – bez potrzeby jego wymiany na nowszy model. Zwłaszcza kiedy posiadsz samochód marki Toyota – serwis Twojego auta staje się kluczową kwestią, która zapewni mu długie lata w najlepszej kondycji.

Marka Toyota – historia

Toyota jest japońską marką, której dział motoryzacji powstał w 1933 roku. Pierwsze auto marki Toyota powstało dwa lata później. Firma pracowała nad nowymi pojazdami w czasie wojny, aby zapewnić Japonii zmotoryzowanie, jednak pierwsze modele nie cieszyły się popularnością, co spowodowało niemałe problemy finansowe właściciela marki. Najbardziej znanym modelem jest Corolla – pierwsza generacja tego pojazdu powstała w 1966 roku – od 2007 wersja hatchback nosi nazwę także Auris. Tym, czym odróżnia się Toyota, jest zastosowanie wodorowego ogniwa paliwowego w samochodach już w 2014 roku – pierwotnie auta były dostępne wyłącznie w Japonii, dopiero rok później pojawiły się w niektórych krajach Europy.

Dzisiaj Toyota może nie kojarzy się nam z taką jakością jak Audi czy BMW, ale ma bardzo dużo użytkowników i miłośników tej marki. Wszystko dzięki zgrabnym modelom samochodowym, oraz szerokiemu wachlarzowi silników do wyboru.

Samochód marki Toyota – co wchodzi w usługi serwisowe?

Aby doskonale zadbać o nasze auto marki Toyota, powinniśmy regularnie odwiedzać Toyota serwis. Na miejscu zawsze zostają sprawdzone najważniejsze elementy naszego samochodu. Pracownicy serwisu ASO zajrzą pod maskę i sprawdzą stan i ilość najważniejszych olejów, osłuchają silnik. Praca silnika powinna być równa, a biorąc pod uwagę, że silnik jest sercem samochodu, jest on najbardziej wrażliwym elementem. Aso skontroluje także stan wycieraczek oraz lamp. Dokładnie przyjrzy się  zawieszeniu i rozrządowi, sprawdzi stan hamulców. Na sam koniec dostaniemy informację, co do zrobienia jest na już, a co może jeszcze poczekać. ASO Toyota w Polsce cieszy się bardzo dobrą reputacją, dzięki odpowiedzialności pracowników i ciężkiej pracy wielu właścicieli może się cieszyć doskonałym stanem swojego samochodu. Można śmiało stwierdzić, że części jak i naprawy do wielu modeli Toyoty są znacznie tańsze i bardziej opłacalne niż w przypadku wielu innych marek samochodowych. Jednak auta Toyoty to coś za coś – jakość i estetyczne modele za mniejszą szybkość. Większe bezpieczeństwo w ruchu w zamian za regularne wizyty w autoryzowanych stacjach diagnostycznych.

Jak samemu zadbać najlepiej o swoją Toyotę?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego,że nasze nawyki mogą skutecznie obniżyć kondycję auta. Dla przykładu, decydując się na samochód z silnikiem dieselowym, zabójczym dla naszego auta jest jazda na rezerwie i tankowanie wówczas, kiedy w naszym baku praktycznie brakuje już paliwa. W tej sytuacji zwiększamy ryzyko uszkodzenia elementów układu paliwowego. Na dnie zbiornika często zbierają się zanieczyszczenia, które – wyczerpując rezerwy paliwowe – z łatwością można zassać z dna, a to z kolei może doprowadzić do uszkodzenia pewnych elementów. Pomyśl także o pompach paliwa – są one najlepiej chłodzone, kiedy zanurzymy je w odpowiedniej ilości benzyny lub oleju napędowego. Totalnie pustego zbiornika paliwowego powinniśmy unikać zwłaszcza w zimie – z prostego powodu. Zimą jest łatwiej o skraplanie wody, ta z kolei rozcieńcza paliwo, a to powoduje korozję elementów w całym układzie.

Bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem jest zwracanie uwagi na temperaturę silnika. Zaraz po uruchomieniu auta zapomnij o ostrej jeździe, ponieważ może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia jednostki napędowej. W jaki sposób? Gęsty olej o nieprawidłowej temperaturze nie będzie prawidłowo rozsmarowany, przez co nie ochroni ruchomych elementów w prawidłowy sposób. Nagłe zgaszenie auta, które posiada turbinę, może doprowadzić do rozpędzenia wirników, które jeśli pracują bez smarowania, doprowadzą do ich zatarcia.

Jak dbać o współczesne auta?

Może wydawać się, że dzisiejsze auta są awaryjne, bo tak zostały fabrycznie skonstruowane. W rzeczy samej, dużo im brakuje do modeli sprzed lat, które potrafią po renowacji działać i jeździć do dzisiaj. Jednak Twoje auto, czy jest marki Toyota, czy zupełnie innej, wciąż może świetnie się sprawować przez wiele lat, o ile dasz mu szansę. Ta szansa jest związana z regularnymi wizytami w serwisach, rezygnacji ze złych nawyków, trosce i pielęgnacji Twojego auta w odpowiedni, zapewniający mu najlepsze warunki, sposób. Dzięki regularnym wizytom w serwisie i zmianie Twoich nawyków zapewniasz odpowiednie traktowanie Twojemu pojazdowi, a jak „dbasz tak masz”. Możesz zachować sprawność swojego pojazdu na długie lata – i w dodatku nie musisz ponosić ogromnych kosztów. Wystarczy na bieżąco monitorować aktualny stan swojego samochodu. Dzięki temu nie będziesz musiał doinwestowywać zbyt wiele w swoje auto ani wymieniać na nowszy model.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.