Jak można zapobiegać wszawicy w szkołach?

Każdy rodzic powinien mieć świadomość tego, że wszawica nierzadko występuje właśnie między innymi w żłobkach. Tak samo, jak w przedszkolach, czy szkołach podstawowych… Jak zapobiegać temu zjawisku? Jakie zaś preparaty stosować? Prewencyjnie oraz w momencie, kiedy dane dziecko już ma wszawicę?

Statystyki pokazują, że wszawica to częsty problem. Przeważnie występuje ona zaś właśnie w żłobkach, przedszkolach, czy szkołach podstawowych. Od razu trzeba wyjaśnić, że nie jest to wyłącznie kłopot ludzi biednych. Zasadniczo wszawica występuje w rozmaitych miejscach. Chodzi o kraje biedne i bogate. Tak samo jest w Polsce. Nie można zatem określić, że wszawica to kłopot tylko ludzi biednych. Tak zwane dzieci z „dobrych domów” także mają tego typu kłopoty od czasu do czasu. A wynika to chociażby z faktu, że nie trzeba wiele, aby wszy zaatakowały. Te owady potrzebują bardzo mało, by przedostać się z jednej osoby do drugiej. Nierzadko zaś wszawica atakuje w powyższych placówkach edukacyjnych, ponieważ dzieci często bawią się na dywanach (i dotykają głowami tych miejsc), pożyczają sobie rozmaite rzeczy itd.

Jak zatem zapobiegać temu właśnie zjawisku w praktyce? Bardzo ważne jest między innymi to, aby wszawica nie była bagatelizowana. Trzeba oczywiście uczulać dzieci na pewne sytuacje. Dobrze byłoby również pogadać z wychowawcami, aby oni także zwracali na to swoją uwagę.

Nie da się ukryć, że wszawica atakuje, kiedy pociechy dotykają głową dywanów. Warto zatem porozmawiać z dziećmi i powiedzieć im, aby tego nie robiły. Dodatkowo wszawica rozprzestrzenia się w czasie przytulania się itp. Tak samo, jak pożyczania rozmaitych rzeczy. Co można zatem zrobić, aby to właśnie zjawisko zostało skutecznie zredukowane? Na pewno istotne jest to, aby nauczyć dzieci, aby nie pożyczały (od innych/komuś innemu) czapek, szalików, gumek do włosów, opasek itp. Dobrze byłoby wytłumaczyć powody takiego właśnie stanowiska, aby pociechy wiedziały, jakie jest potem zagrożenie. Jeśli zaś dowiesz się, że w danej szkole jest wszawica, to trzeba dokładnie sprawdzić stan włosów Twojej pociechy. A może to Twoje dziecko ma wszawicę jako pierwsze? W takiej sytuacji należy poinformować o tym zdarzeniu dyrektora placówki itd. Jak masz w tym momencie zamiar dowiedzieć się o jeszcze innych szczegółach na ten temat, to nie ma z tym żadnego problemu. Warto po prostu wejść sobie tutaj https://nitolic.pl/artykuly/wszy-w-szkolach-jak-zapobiegac-szerzeniu-sie-wszawicy-i-edukowac-dzieci-na-temat-tego-zagrozenia/.

Dobrze byłoby działać prewencyjnie. Szczególnie przez cały okres trwania roku szkolnego. Nie da się zaś ukryć, że wszawica atakuje przede wszystkim od września do maja, czy czerwca. Odpowiednim preparatem prewencyjnym jest Pipi Nitolic prevent plus. Jego zadaniem jest odstraszanie owadów tego typu. Jak zaś dziecko ma już wszy na głowie, to trzeba sięgnąć po nieco inne produkty. Tutaj warto byłoby zastanowić się na przykład nad zakupem Pipi Nitolic spray. Należy zaznaczyć, że ten środek działa szybko. Dodatkowo skutecznie. Poza tym jest to produkt bezpieczny i uniwersalny (mogą z niego korzystać dzieci i dorośli).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.